Minister Rafalska przedstawia mapę drogową budowy systemu wparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin

Opublikowane przez gk2018ks w dniu

15 maja podczas briefingu prasowego w KPRM  Minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że system wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin będzie opierał się na trzech filarach. Pierwszy z nich to solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych. Drugi filar to pakiet społecznej odpowiedzialności, a trzeci – program „Dostępność+”.

– „Przedstawiliśmy bardzo szeroką ofertę. Nasze propozycje wybiegają daleko poza postulaty osób protestujących w Sejmie” – mówiła minister Elżbieta Rafalska.

Najwięcej kontrowersji wśród społeczeństwa, ale i samych protestujących w Sejmie budzi tzw.  danina solidarnościowa. Będą ją płaciły co roku te osoby fizyczne, których dochody w danym roku podatkowym przekroczą 1 mln zł. Wysokość daniny solidarnościowej wyniesie 4% nadwyżki tej kwoty. Po raz pierwszy daninę najbogatsi podatnicy zapłacą od dochodów uzyskanych w 2019 roku.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej zauważyła, że przedstawione we wtorek  nowe rozwiązania to kolejne działanie obecnego rządu na rzecz osób niepełnosprawnych.

Foto: Twitter/ Ministerstwo Rodziny